Головна » 2014 » Квітень » 13 » В.Чорновіл: «Україна починається з тебе»
22:37
В.Чорновіл: «Україна починається з тебе»
У бібліотеці-філії №1 по вулиці Лесі Українки, яка є невичерпним осередком духовності Нового Роздолу, відбувся черговий захід – вечір-портрет пам’яті В’ячеслава Чорновола, який був спільним проектом Новороздільського ліцею будівництва та побуту і бібліотеки-філії.
Мабуть, нікому не потрібна додаткова інформація, ким був В’ячеслав Чорновіл для України. Неперевершений український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, за що отримав «статус» політичного в’язня СРСР. В неволі провів 17 років.
Березень 1999 року став для Чорновола фатальним, тому кожен свідомий українець повинен вшанувати пам’ять про цю світлу людину. Організатором заходу була вчитель історії ліцею Баран Оксана Іванівна.
Затишна зала бібліотеки завжди дивує новими виставками – як книжковими,так і мистецькими, адже «неспроста» тут господарюють невтомні бібліотекарі-професіонали Вілкова Галина Василівна і Ференс Світлана Федорівна. Цього разу, завітавши на вечір-портрет, ми ознайомились із книжковою виставкою «Страдний шлях В’ячеслава Чорновола». Полички виставки демонстрували нам «Повне зібрання творів В.Чорновола» (7 томів), унікальне репринтне видання В.Чорновола «Лихо з розуму» (із особистої бібліотеки вчителя, завбібліотекою школи №4 Лехицької Лесі Романівни). Розділ «Сяйливий дух доби шістдесятників» продемонстрував твори однодумців Ірини Калинець, Івана Дзюби, Івана Світличного та ін.
Тиша в залі імпонувала словам із виступів Баран О.І., завідувача бібліотеки ліцею Шалавило М.М., психолога ліцею Кізіль Л.З., завуча по навчальній частині Василенко Л.П. та групі дівчат-учнів, які разом із ведучими-бібліотекарями створили гаму відгуків пошани Людині з великої літери. Словесні виступи доповнювалися проекціями на екран епізодів із життя В.Чорновола. Зворушливим був виступ Островського Петра Кириловича, який був начальником штабу по будівництву пам’ятника Т.Шевченку в Новому Роздолі і був знайомий особисто із В’ячеславом Чорноволом. Звичайно, він був присутній на відкритті пам’ятника, про що свідчать світлини часу тих подій, збережені і укомплектовані активістом міста Войцехівським І.Ф.
Учасники вечора-пам’яті нагадали, що Герой України (посмертно звання присвоєно у 2000 році) був провідником українського національно-демократичного руху, ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.
Перелік «пунктів» із патріотичної характеристики Чорновола можна перелічувати довго, але передати його внутрішню силу борця-українця, висоту патріотизму неможливо... Тому, мабуть, такі люди гаснуть швидко, як свіча – на потіху ворогам...
Організатори заходу нагадали нам, що В’ячеслав Чорновіл народився 24 грудня 1937 року на Черкащині, в сім’ї вчителів, яка переслідувалася комуністичним режимом. Здібний хлопчина в 4 роки вже вмів читати, тому до школи пішов відразу в 2 клас. Закінчивши 1955 року школу із золотою медаллю, вступив до Київського державного університету ім. Т.Шевченка на філологічний факультет, а з 2-го курсу перевівся на факультет журналістики. Вже в університеті мав неприємності за свої політичні погляди, але навчання закінчив із відзнакою... Разом із іншими започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Заснував та очолював підпільний український часопис «Український вісник». Був членом Української Гельсінської групи. Був головою Народного Руху України, Гетьман українського козацтва, член української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи...
Львівщина пам’ятає Чорновола особливо, адже у 1990-1992 роках він очолював Львівську обласну раду. У 1990 році ставши народним депутатом, балотувався у кандитати на Президента України 1991 року, посівши друге місце. Та не судилося Україні бути «в руках» українців...
Спільний проект вечора-пам’яті завершили виступи літгуртківців «Барви», які прочитали вірші, присвячені невмирущому лідеру української нації.


Мирослава Олійник, член літературного клубу «Барви»
Фото Галини ВІЛКОВОЇ
Переглядів: 386 | Додав: Яворенко | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]