Головна » 2013 » Жовтень » 14 » Тіням Великих Борців...
01:26
Тіням Великих Борців...
Тіням Великих Борців
за українську державність.
Хоч тілом одійшли – їх
Дух живе між нами,
поки покличемо Його
на Весільний Банкет
Перемоги.


Чотирнадцята Повстанська ватра відійшла в історію...
До 71-ої річниці створення Армії Безсмертних, 99-ої річниці з дня народження головного редактора бюлетеня «Ідея і чин» Михайла Палідовича-Карпатського станиця Миколаїв організувала і провела районні відкриті змагання з туристсько-спортивних походів серед учнівської та студентської молоді 5-6 жовтня 2013 року «Повстанську ватру».

Цьогоріч учасники мали можливість стартувати з різних населених пунктів, Нового Роздолу і Миколаєва, що відповідало легенді Повстанської ватри, рої (команди) виконують «бойове завдання» - прибирають могили та фотографуються на фоні 28 історичних та природничих об’єктів і долають шлях від 25 до 35 км до місця збору сотні «Бродяги» в урочищі Колотічки.
Зголосилося 7 команд. На старт вийшло 5, два рої «загинули» у боях із ворогом, адже йде «війна осінню 1944 року». Рій «Непоборні» пластуни-гуртківці районного БДЮТ під керівництвом пл. сен. Миколи Гнатіва, Чорноморця – рухався з Миколаєва; рій «Наддністрянці» гуртківці туристсько-краєзнавчого гуртка Веринської ЗОШ під керівництвом пл. сен. прих. Галини Іваницької – стартував із Нового Роздолу; три рої «Тигролови», «Заведії» туристи-краєзнавці Новороздільського БДЮТ і «Жубри» спільна команда Української Молоді Христові Нового Роздолу, туристи-краєзнавці Новороздільського БДЮТ та учні Новороздільського професійного ліцею будівництва та побуту під керівництвом Богдана Іваницького.
Погодні умови сприяли перегонам, привітно усміхалося сонечко, повівав невеликий вітерець, а рої (команди) мандрували з піснею на вустах. Хто ж найбільше пройде кілометрів і візьме контрольних пунктів (могили, криївки, шпиталі, каплички, природні об’єкти)?

Рій «Тигролови» обрав такий маршрут: 15 КП - каплиця на роздоріжжі ілівські дачі – Стільсько – Ілів збудована в честь сотенного «Явора» з побратимами, які загинули неподалік 3 травня 1950 року; від неї на південний схід веде маркована дорога-стежка до – власне символічної могили - 16 КП, де вони і загинули; біля скель на Барвінку у лісі вгорі було закатовано Армією Крайовою 27 лютого 1944 року мешканців с. Юшківці: Попика Гриця, Балука Миколу, Гасюка Василя, Короля Миколу, перепоховані в с. Юшківці 5 березня 1944 року - 17 КП (на початку 90-х рр. тут посаджено хрест, 13 жовтня 2001 року пластуни відновили хрест, а 7 листопада 2001 року о.-д. Степан Попко освятив хрест. У 2008 році хрест знову повалився, і його замінили лісоруби, що провели вирубку на даній території); наступним контрольним пунктом була могила невідомому січовику над колишнім дитячим табором у лісі на горбочку 18 КП; далі маршрутна нитка пролягла до Бориницького лісництва, де на куті лісу стоїть дубовий хрест трьом Українським січовим стрільцям - Возьному Якову Семеновичу, Фітю Ількові Івановичу, Верхівському Констянтину Федоровичу, які загинули 1919 року – 19 КП; при дорозі до Бориницької каплички у долині стоїть хрест, де загинули вояки УПА у 1944 році Дребот Осип Миколайович з Боринич і його побратим із с. Дев’ятники – 20 КП; а 21 КП – була каплиця, де об’явилася Божа Матір і чудодійне джерело; у північно-західному напрямі до 500 метрів у ярку стоїть дубовий хрест, де у 1946 році НКВДистами було підірвано шпиталь УПА – 22 КП; 23 КП – ще один хрест з нержавіючої сталі (встановлений на початку 90-х рр.. ХХ ст.. Степаном Танчаком разом із побратимами - таких хрестів вони встановили близько 12), де був шпиталь УПА, який весною 1948 року знищили НКВД-исти та прикордонники, тоді загинули - партизан на псевдо “Строгий” із Чорного Острова і ще 7 осіб; наступним на маршруті було 26 КП – тризуб із хрестом, де у січні 1946 року загинув стрілець УПА Михайлишин Петро Іванович – зупинка автобуса на Бориницьких дачах біля джерела і останнім 27 контрольним пунктом для «Тигроловів» був хрест із кам’яною плитою в урочищі Ведмідь, де була криївка друкарні «Прага», в якій друкувався головний інформаційно-політичний журнал проводу Організації українських націоналістів (Бандери) «Ідея і чин», з 1943 до 1945 року Референтури пропаганди ОУН «Зелений Гай». Команда за 10 годин ходу пройшла 25 км і взяла 11 контрольних пунктів.

Та залишилися у лісі ще 17 таких святих місць для кожного українця, які потрібно вшановувати щороку, щоб на могилах промовити молитву за Героїв України.
За результатами рейду друге місце посіла команда «Жубри» 10 годин 41 хвилина і 10 контрольних пунктів, третє місце – рій «Наддністрянці» 8 годин 10 хвилин і 6 контрольних пунктів.

На місці постою в урочищі Колотічки команди смачно повечеряли, гарно відспівали біля ватри, а на ранок – прорух з голим торсом поміж кущі малини з інеєм. Завершальні конкурси «соколине око», «талант оповідача» і «найкмітливіший» у вікторині за темою «Друга польсько-українська війна 1942-1947 рр.» визначили найкращих цьогоріч у Повстанській ватрі 2013, ними стали – третє місце – рій «Наддністрянці» і нагороджені грамотою «Срібний Хрест бойової заслуги 1 кляси», друге – рій «Жубри» - грамотою «Золотий Хрест бойової заслуги 2 кляси», і перше місце – рій «Тигролови» - грамотою «Золотий Хрест бойової заслуги 1 кляси».
$IMAGE5$
Це не всі нагороди для учасників, вони ще отримають відзнаки «Золотого Хреста бойової заслуги 1 кляси» та традиційні футболки на спомин про мандрівну звитягу.
Слова подяки складаємо нашим батькам, о. Ростиславу Височану, старшому пластуну скобу станиці Миколаїв, пластуну сеніору Валентину Савінкову (ст. Миколаїв), старшій пластунці Христині Гайковій (Новий Розділ), Станіславу Тимчишину, кредитній спілці «Вигода», районному Будинку школяра, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Миколаївської РДА.

Набір до сотні «Бродяги» для виконання «бойових завдань» на XV Повстанській ватрі оголошено!!!Богдан Іваницький
Переглядів: 679 | Додав: OUN | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]