Головна » 2014 » Березень » 20 » Окупація України Росією у 2014 році
23:40
Окупація України Росією у 2014 році
Події у Криму у лютому 2014, також Кримська криза або Російська інтервенція до Криму — події в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь з 23 лютого 2014 року. Під час протистояння відбуваються сутички між проросійсько налаштованними активістами та проукраїнськими силами і кримсько-татарською громадою, невідомими були захоплені та блоковані адміністративні будівлі, аеропорти у Сімферополі та Севастополі, установи зв'язку, засоби масової інформації тощо. Українська влада називає кримські події військовим втручанням Росії та закликає міжнародну спільноту виконувати свої зобов'язання щодо гарантій територіальної цілісності та безпеки України, події у Криму засудили представники іноземних держав. Кримські події виникли на противагу подіям 18-20 лютого у Києві та регіонах України, що призвели до усунення з поста Президента України Віктора Януковича та затвердження нового Кабінету Міністрів на чолі з Арсенієм Яценюком.
Українська влада наголошує на військовому вторгненні сил Російської Федерації та їхньої причетності до захопленням органів управління, аеродромів, пунктів комунікацій та звя'зку. Прикриттям для операції послугували організовані масові «протестні виступи» кримських російських сепаратистів проти результатів Європейської революції в Україні.
1 березня 2014 року Рада Федерації РФ підтримала звернення президента Росії Володимира Путіна про застосування Збройних сил Російської Федерації на території України[2]
Рада національної безпеки і оборони України у зв'язку з агресією з боку Росії, ухвалила рішення привести Збройні сили України у повну бойову готовність та розробила «детальний план дій на випадок прямої військової агресії з боку РФ»[3].
Переглядів: 338 | Додав: OUN | Теги: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]