Головна » 2014 » Квітень » 11 » Любов і наснага Тараса Шевченка
22:20
Любов і наснага Тараса Шевченка
Святкування 200-річчя від дня народження великого сина українського народу Т.Г. Шевченка вилилося у масштабні заходи, що відбуваються у всіх куточках України. Та хіба ж може бути інакше? Не було ще в Україні та й у світі генія більшого, ніж Тарас Шевченко. Шевченко – поет, Шевченко – художник, Шевченко – революціонер, філософ і пророк. Його постать у всі часи об’єднувала українців, а мистецькі надбання є актуальними для кожного нового покоління. Уславивши своє ім’я невмирущими творами, Т. Шевченко зробив крок у вічність. Але він був не лише палким борцем за свободу та народне щастя, мрійлива душа поета прагнула романтики, кохання, сімейного затишку із дорогою серцю людиною. На жаль, не судилося…

Про земні почуття Шевченка - національного кумира і надзвичайно обдарованої особистості з пошаною і теплотою розповіли читачам та гостям центральної міської бібліотеки учні та викладачі Новороздільського професійного ліцею будівництва та побуту, приурочивши до ювілею літературно-мистецький вечір «Жінки в драматичній долі Т. Шевченка».

Цікаві та маловідомі факти життєпису Т. Шевченка озвучували ведучі Ілона Волошин та Руслана Лаврінців, а перед очима глядачів пропливали картини з життя поета. Ось всі побачили маленького Тараса з найдорожчою у його житті жінкою – мамою, яка дала йому дорогу у широкий та невідомий світ і яку так чуйно й щиро описував потім у своїх творах. Образ матері яскраво передала учениця ліцею Марія Крижанівська. А потім були ніжні спомини про перше, ще дитяче кохання до сусідської дівчинки Оксани Коваленко, що була Шевченковою Беатріче, а її особиста доля стала трагедією його серця. Історія зберегла імена й інших жінок, які полонили серце Тараса у юні та зрілі роки, але так і не стали його долею. Це були княжна Варвара Рєпніна, дружина полковника П. Закревського Ганна Закревська, акторка Катерина Піунова, дружина коменданта Новопетровського укріплення Агафія Ускова, покоївка Ликерія Полусмакова… Образи усіх жінок майстерно втілили учениці ліцею Орися Мацько, Ірина Печена, Анна Фуц, Оля Драпак, Наталя Ступницька та Наталя Кіячик.

Тема кохання у житті Т. Шевченка, висвітлена на заході, - чи не найболючіша сторінка його долі, бо не мав ні сімейного щастя, ні родинного тепла, ні діточок, але жінки, що зустрічалися на його життєвому шляху, залишили неповторний слід у його творчості. Їм він присвячував поеми, вірші та балади, якими й дотепер захоплюються наші сучасники.

Щиро звучали поезії Т. Шевченка у виконанні Тараса Хамевка, Володимира Топчака, а пісенні твори «Така її доля» та «Ода Кобзарю» у виконанні Нетежак Людмили, Кота Мар’яна та Івашкевича Остапа зірвали справжній шквал овацій.

Захід не залишив у залі жодної байдужої людини, вразив щирістю та майстерністю виконавців, за що присутні щиро дякували викладачам ліцею Іванні Іванівні Кузів, Ірині Михайлівні Нагірняк, Роману Омеляновичу Наумцю, юним акторам і співакам.

Ольга Лапчук, директор бібліотечної системи
«Вісник Розділля», 4 квітня 2014 р., №13 (966)


Переглядів: 446 | Додав: Яворенко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]