Головна » 2017 » Січень » 20 » Ліцеїсти відзначили День української писемності та мови
12:03
Ліцеїсти відзначили День української писемності та мови

Щорічно цікаво і урочисто відзначається День  української писемності та мови у Новороздільському професійному ліцеї будівництва та побуту.

                                                        

            Цього року святкування розпочав директор ліцею. Токар Богдан Іванович привітав ліцеїстів  із святом і коротко розповів історію встановлення Дня української писемності та мови саме 9 листопада, адже  цього дня церква вшановує пам'ять Преподобного Нестора-літописця. Відомий кожному українцеві твір «Повість минулих літ» Нестора Літописця − це перша пам'ятка Київської Русі, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Цей твір був і залишається найдавнішою пам'яткою літописання.

                                                         

            Виступ продовжила викладач   української мови і літератури Бойчук Марія   Ярославівна, яка відзначила, що свято День української писемності та мови спрямоване на підтримку рідної мови, її пропаганді і популяризації  та, водночас, демонстрації  краси,  багатства, милозвучності, літературної довершеності української мови.

                                                         

            Учні ліцею  декламували  прекрасні вірші про мову  видатних українських поетів Т. Шевченка, І. Франка, М. Рильського, Д. Павличка, Л. Костенко. Лунали  у холі ліцею неперевершені українські пісні у  виконанні учениці гр.№3  Юроци Соломії.

                                                          

            А дальше учасники свята та весь учнівський і педагогічний колектив ліцею  долучилися до державної акції − написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. За традицією, радіодиктант в ефірі Національної радіокомпанії прочитав доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

            Радіодиктант — Україна на зламі тисячоліть — змусив серця усіх учасників, незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду, завмирати в унісон на кожній фразі диктора, але збентеження ніхто не відчував. Адже кожен розумів, що пише  цей диктант не для перевірки знань, не для того, щоб хизуватися здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Радіодиктант  подарував усім, хто його писав,  особливе відчуття − відчуття  причетності до творення спільної справи. Адже саме в ті хвилини, коли лунав голос диктора,  мільйони українців в Україні і за її межами були об'єднані магічною силою слова та спільною ідеєю − любити і шанувати рідну  мову та зберегти  її для нащадків.

                                   Л.Василенко

 

Переглядів: 64 | Додав: Яворенко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]