Головна » 2016 » Квітень » 28 » День цивільного захисту
11:24
День цивільного захисту

Цього року 21 квітня загальноміський показовий День цивільного захисту проходив в стінах Новороздільського професійного ліцею будівництва та побуту.

Проведенню цього заходу передувала чимала спільна робота навчального закладу,навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Львівській області , Новороздільського міського відділу з питань НС щодо готовності навчального закладу до проведення цього важливого дійства. Напередодні були проведені перевірки протипожежного та санітарного стану приміщень , захисних споруд,підвалів  ліцею, проводилися навчальні заняття з посадовими особами із ЦЗ та особовим складом ліцею щодо  дій учасників у надзвичайних умовах тощо.

Аналіз причин аварій, катастроф і стихійних лих свідчить, що понад 80% випадків НС виникають з вини людини через низький рівень відповідальності та її неспроможності правильно визначити свою поведінку в екстремальних умовах. Своєчасну та корисну  інформацію про поведінку учнів та всіх учасників навчально-виховного закладу під час НС, формування практичних навичок учнями при діях за командами, розпорядженнями, сигналами, повідомленням про надзвичайні ситуації,участь у проведенні комплексу робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, евакуаційних, протипожежних та медико-санітарних заходів постійно надають учням  досвідчений викладач ліцею із предмету « Захист  Вітчизни» Черничук О.Т. та  посадова особа із цивільної оборони ліцею Івахів М.Б , медсестра Чіх Ю.І. Стало доброю традицією проведення  класними керівниками навчальних груп тематичних виховних  годин, групових занять, бесід, вікторин, відкритих уроків з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Показовий день цивільного захисту став своєрідним підсумком вивчення питань з ОБЖ та ЦЗ  ліцею.

Почесними гостями  та дієвими учасниками заходу стали перший заступник міського голови М.П.Лепкий,головний спеціаліст Новороздільського міського сектору МСГУДНС Процишин Р.Л., головний спеціаліст відділу освіти Панчишин Г.Ю.,начальник НМЦ цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  Львівської області Яворів І.В.,начальник відділу міської ради з питань НС Щепний В.В.,директори  міських шкіл – Чернюх Є.П.,Петрик Р.М.,Павлів В.І.,Бабій Б.С.,заступник директора з НР – Новосацька Н.І. та відповідальна за ЦЗ ліцею №5 Музика Г.М.  

Після погодження вимог щодо організації та  проведення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях керівного складу всіх навчальних закладів міста відбулося урочисте відкриття показового дня ЦЗ. Директор ліцею Токар Б.І. після привітання всіх учасників ДЦЗ оголосив план проведення Дня цивільного захисту  і підкреслив на тому,що  у сьогоднішній  суспільній ситуації    треба враховувати той факт, що НС (при землетрусах, повенях, зсувах ґрунту та інших) можуть виникати раптово. А тому всі учасники мають діяти виважено, розумно та згуртовано. Чіткі настанови ,поради щодо організації захисту життя людей у надзвичайних умовах надав начальник НМЦ цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  Львівської області Яворів І.В., про організацію підготовки та проведення протипожежних тренувань, після показу відеофільму « Пожежа в кімнаті», розповів головний спеціаліст  Новороздільського міського сектору МСГУДНС Процишин Р.Л.

Начальник відділу з питань НС при Новороздільській міській раді Щепний В.В. ,вітаючи учасників Дня ЦЗ, сказав ,що  перші хвилини і навіть години після НС рятування життя і його збереження  має велике значення для попередження  масової загибелі людей, зменшення матеріальних втрат та шкоди довкіллю.  Після виникнення НС дії учнів та персоналу повинні бути чітко визначенні і виконуватися негайно. Щепний В.В. відзначив ,що  такі   людські  якості як мужність, зібраність, ініціативність дозволяють людині виключити прояв паніки, відчаю, бути особисто впевненою та переконувати інших в  необхідності  порятунку  життя .                                                                        

 Свої уміння, навички правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя інших людей ,учні ліцею  показали під час  відкритого уроку « Дії населення при НС» , який провів викладач  Черничук О.Т. Учасники дійства ознайомилися з оформленим 

« Інформаційно-довідковим кутком»,відзначивши актуальність  та необхідність зібраних у ньому матеріалів. На другому поверсі  навчального корпусу всі присутні мали змогу переглянути стіннівки,які виготовили учні до відзначення 30-річчя Чорнобильської катастрофи.

Після збору керівного складу на пункті управління навчального закладу всі учасники були глядачами виховного заходу, присвяченого 30-річчю Чорнобильської катастрофи на тему « Чорнобиль- наш одвічний біль», під час якого учні  на фоні слайдового ряду та підібраних документальних  відеороликів передали слухачам всю трагічність цієї події,її причини та наслідки для майбутніх поколінь. Схвальними відгуками  були оцінені виступи  ліцеїстів:  Юроци С.,Процака О.,Тріщ Т., Олексіва В.,Матис Н. .З великим зацікавленям слухали присутні щиру та правдиву розповідь про Чорнобильські події ліквідатора, голову громадської організації  нашого міста « Союз Чорнобиль України» - Харишина І.М..

 Велике емоційне пожвавлення та цікавість викликала  комбінована естафета,що включала вправи із фізичної підготовки (віджимання,перетягування канату, естафети « Хто швидше?»та інших вправ) , які доповнювали учні показом практичних навиків  надання медичної допомоги та транспортування потерпілих під час надзвичайних подій. Сильнішими і вправнішими показали себе учні І-го курсу, які одержали кубок переможців у змаганнях.

Важливим навчальним моментом показового дня ЦЗ була евакуація ліцею,де учні та  працівники продемонстрували навченість і серйозну підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.

При  обговоренні заходу головний спеціаліст відділу освіти Панчишин Г.Ю.  відзначила велику активність учнів ліцею  у проведенні  дня ЦЗ, їх вправність та зацікавлення.

Начальник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Львівській області Яворів І.В. підводячи підсумки проведення Дня ЦЗ, з поміж іншого, зазначив: « Дуже приємним є те, що в ліцеї будівництва та побуту проведена велика робота щодо організації та проведення такого важливого дійства…. Кожний колектив  насичує змагання  новими складовими. Це дає віру та надію на те, що на теренах нашого краю зростає молодь із свідомою громадською позицією, якщо біда виникне, вони зможуть швидко зорієнтуватися та вийти із небезпечної ситуації не ушкодженими».

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та  організовано.   Усі учасники почерпнули цікаву та повчальну  інформацію,яка допоможе  їм  правильно  діяти у непередбачених чи небезпечних для життя ситуаціях.

Підготувала заступник директора з навчально-виховної роботи Заяць І.І.

Переглядів: 253 | Додав: Яворенко | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]